Detaylı Arama
sahibinden ilan ver
sahibindendi.com İlan Ve Alışverişte İlk Adres! Ücretsiz Üye Olun, Ücretsiz İlan Verin!, Hızlı İlan Verin!
Ücretsiz Hızlı İlan Nasıl Verilir

İlan Ver

Satmayı istediğiniz bir ürün mü var? sahibindendi.com'da hemen hızlıca sınırsız ilan verebilirsiniz.

İlan kayıt işlemini ve aşamalarını bu bölümden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, ilanınıza avantaj sağlayan'ilan Hizmetleri'ile ilgili bilgilere de yine bu bölümden ulaşabilirsiniz. 

sahibindendi.com'da ilan kayıt işlemleri kolay ve hızlıdır. Doğru ve net bilgiler içeren her ilan aynı hızla sonuca ulaşacaktır.

İlan kayıt işlemi

İlan kayıt, güncelleme ve ilanı silme ile ilgili yardım ve ayrıntıları bu bölümde inceleyebilirsiniz.

İlanı hazırlama

İlan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra 'İlan Ver' linkine tıklamalısınız. Gelen sayfada ilanınıza en uygun üst ve alt kategorileri belirledikten sonra iki seçenek karşınıza gelecek.

'Detaylı İlan - Devam et' linkini takip ederek Detaylı bir şekilde ilanınızın özelliklerini yazarak ilan ekleme bölümüne geçebilirsiniz. Burada ilanınızı detaylı ve ayrıntılı bir şekilde verebilirsiniz.

'Çok Hızlı İlan Ekle - Devam et' linkini takip ederek hızlı ve detaysız bir şekilde ilan ekleyebilirsiniz. İlan detaylarını ve ayrıntılarını uzun uzadıya yazmak yerine bu seçenek ile detaysız ve kısa sürede ilanınızı ekleme için bu bölümü seçebilirsiniz. Daha sonra ilan düzenleme kısmından ayrıntıları girebilirsiniz.


Bu bölümlerde;

 • İlanınıza ait başlık ve açıklamaları yazma,
 • Fiyat ve ürün detaylarını belirleme,
 • Eğer varsa ürüne ait fotoğraf ve video görüntülerini ekleme,
 • İlanla ilgili teknik hizmet talebinizi ve ilanınızı ön plana çıkartacak doping seçeneklerini belirleme,
 • Ödeme tercihinizi belirleme,

işlemlerini tamamladığınızda ilanınız yayına hazır hale gelecektir. Detaylı bilgi için 'etkili ilan verme' bölümlerini inceleyebilir

İlanı yayından kaldırma

İlanınızı tek şekilde yayından kaldırabilirsiniz:

 • İlanı tamamen silerek.

Bunun için önce 'Hesabım' bölümüne girip, sol menüdeki 'Aktif ilanlarım' linkine tıklamalısınız.

İlanınızı yayından kaldırmak için, ilan numarasının sağındaki işlem bölümünden 'ilanı sil' seçeneğini tıklamalısınız. İlanınız yayından kaldırılabilir duruma geçecektir. (Pasif  ilanlar bölümünde ise, yayından kaldırılan ilanlarınız listelenmektedir. Yönetici Kısıtlaması Yoksa ,Yayından kaldırılan ilanınızı tekrar yayınlamak için bu listeye girip gerekli işlemi yapabilirsiniz.)

İlanınızı tamamen silmek istiyorsanız, 'Sil' seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.

İlan verme ipuçları

İlan kaydedilirken şu noktalar önemlidir:

Doğru Kategori Seçimi

Etkileyici ilan Başlığı ve açıklama

Uygun fiyat belirleme

ilanın görülebilirliğini artırmak

Bu işlemlerin dikkatli yapılmasıyla, ilan hedeflenen sonuca hemen ulaşacaktır. 

Etkili bir ilanın hazırlanması için yapılması gereken işlem ve ipuçlarını bu bölümde inceleyebilirsiniz.

Önemli: Ürünleriniz için ayrı ayrı ilan vermelisiniz. Birbirinden farklı özelliklere sahip ürün ve hizmetlerinizi tek bir ilana kaydetmeniz halinde ilanınız reddedilecektir.

Kategori belirleme

İlan kaydı için ilk adım, ilanın kategorisini doğru belirlemektir.

Sadece üst kategorinin değil, onun altındaki alt kategori seçimini doğru yapabilmek de önemlidir. '_siteadres_' içinde emlaktan hizmetlere 7 üst kategoribulunmaktadır.

Bu üst kategoriler yüzlerce alt ve ara kategorilere ayrılmaktadır. İlanınızı uygun üst ve alt kategorilere yerleştirmek, alıcıların sizi bulma şansını yükseltecektir.

Etkileyici başlık ve açıklama oluşturma

İlanda kullanacağınız başlık ve açıklamalar;

 • İlanınıza daha kolay erişilmesini sağlama,
 • Alıcıların ürününüze dair kafalarında oluşabilecek tereddütleri önleme

açılarından önemlidir. Başlığa ürününüzü ifade eden ad, marka, model gibi tanımları uzun olmadan ve net şekilde yazmalısınız.

İlan başlığına ürünün adı ya da markasına kimi sıfat ve tanımlar da eklenebilir. Fakat bu tanımlar ciddi olmayan ya da havada kalan ifadelerden oluşuyorsa alıcıları caydırabilir.

Örneğin: 'Casper 14.1 Celeron 1.86ghz Dizüstü Bilgisayar' uygun bir ilan başlığı örneği olarak verilebilir. Buna rağmen 'Casper, az kullanılmış temiz dizüstü' gibi bir başlık hem ürünü tanımlamada hem de ciddi alıcıların ilgisini çekmede yetersiz kalacağından uygun değildir. 

Açıklamalar bölümünde ise ürüne dair tüm detayları eksiksiz ve net ifadelerle yazmalısınız. Ürüne ait kusurlar veya defolar, hasarlar varsa bunları saklamadan dürüstçe ifade etmelisiniz.

Bu sayede genel ve ticari anlamda size olan güveni arttıracaksınız. Ürün açıklamalarını ne kadar geniş tutarsanız, bir o kadar soru işaretini de silmiş olacaksınız.

Fiyat belirleme

Hemen söyleyelim: Ürününüz için dilediğiniz fiyatı isteyebilirsiniz, bu serbest ticaretin gereğidir. Satıcı dilediği fiyatı koymakta, alıcı da bütçesine en uygun fiyatı olan ürüne yönelmekte özgürdür. 

Genel olarak bunu kabul etsek de, pratik de ürün fiyatlandırması satıcıları zorlayan konulardan biridir.

Ürün fiyatlandırma konusunda '_siteadres_' da listelenen benzer ürünlerin fiyatlarını baz alabilirsiniz.

Serbest piyasada fiyatlar pazarda oluşur. '_siteadres_'' u da serbest bir pazar olduğunu düşünürsek bu doğru bir fiyatlandırma yöntemidir. Bu sayede ürününüzün rayiç fiyatı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Ürününüzün eksiklikleri (hasar, yıpranma, defo vs.) varsa fiyatta indirime gidebilir, emsallerinde olmayan farklı özellikleri ile fiyatını arttırabilirsiniz.

İlanın görülebilirliğini artırma

Bir ilandan 2 şey istenir:

 • Alıcılar görebilsin,
 • Kısa zamanda satılabilsin. 

Görülemeyen bir ilandan sonuç alınamaz. İlanınızın dikkat çekmesi, görülebilir olması '_siteadres_' Dopinglerı ile mümkündür.

Alacağınız Dopingler ilanınız arama sonuç listelerinde üst sıralara çıkacak, vitrinlerde sergilenecektir. Böylece alıcılar ilanınıza daha hızlı erişecektir.

Aşağıdaki linkten Dopinglere erişebilirsiniz. 

Dopingler 

 

İlana fotoğraf

Alıcılar fotoğrafları bulunan ilanlara bakmayı tercih ederler.

Görseli bulunmayan ilanlar daha az ilgi çekmektedir. Ayrıca, ürünü genel olarak temsil eden görselleri bulunan (örneğin, ürünün gerçek fotoğrafı yerine, temsili fotoğrafı bulunan) ilanların alıcıların ilgisini çekmesi de güçtür. Bu nedenle ilanda kullanılacak görsellerin seçimi önemlidir.

 

İlan görsellerini hazırlama ve yükleme işlemleri ile ilgili bilgileri bu bölümde görebilirsiniz.

 

Fotoğraf ekleme

 

İlana fotoğraf ekleme işlemini 'İlan Detayları' sayfasındaki,  yöntemlerini kullanarak yapabilirsiniz.

Aynı yöntemleri kullanarak fotoğraflarınızı güncelleyebilirsiniz.

Fotoğraf ekleme işleminde hata olmaması için,

 

 • Yükleyeceğiniz fotoğraflar jpg, gif veya png formatında olmalı.  
 • Fotoğraf boyutu 2 MB'ı geçmemelidir.

 

İlan hizmetleri

'_siteadres_' ilan hizmetleri ilanınıza görsel işlev ve avantajlar kazandırır. İlanınızın sonuca hızlı ulaşmasını sağlayan bu hizmetleri,

Megafoto Hizmeti

Fotoğraflarda kalite ve netliği sağlayan yüksek çözünürlüktür. Fakat bu durum fotoğraf boyutlarını da büyütmektedir.

İlan sayfasına yükleyeceğiniz fotoğraflar belli bir çözünürlüğün üzerindeyse mega foto olarak boyutlandırılır.

Bu hizmet ücretsizdir ve ilan kaydı sırasında bu hizmeti talep etmenize gerek kalmadan otomatik olarak yapılmaktadır.

Megafoto ile;

 • Yüksek kalite ve çözünürlükte çekilmiş fotoğraflarınızla alıcıların ürüne olan ilgisini arttırıp, Megafoto uygulaması ile bunu avantaja çevirecek,
 • Yüksek piksel özelliğe sahip ürün fotoğraflarınız nedeniyle, ilan sayfanızın tıklandığında geç açılmasını önlemiş olacak,
 • Büyük fotoğraflar nedeniyle ilan sayfanızın görünümünün olumsuz etkilenmesinin önüne geçeceksiniz.

DOPİNGLER

DOPİNGLER, ilanınızın ziyaretçi veya alıcılar tarafından görülmesini kat kat yükselten yöntemlere verilen isimdir. İlanınıza eklediğiniz her dopingle ilanınız katlanarak artan alıcı kitlesine ulaşacaktır.

İlanınıza ya da ilan sepetinize DOPİNG ekleme işlemini,

 

 • İlanınızı kaydetme işlemi sırasında
 • Ya da ilanınız yayınlanmaya başladıktan sonra,

 

dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.

 

Doping detaylı incelemek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

 

 

Not: Alınan her DOPİNG, ait olduğu ilan numarası için geçerlidir. Başka bir ilana devredilemez. DOPİNG süresi bitmeden iptal edilmesi halinde, ödenen ücret iade edilmez.

Ödeme

'_siteadres_''da alabileceğiniz kimi hizmetler ücretlidir. İlanınıza doping eklemek ve bazı kategorilerdeki ücretsiz ilan limitlerini aştığınızda bir sonra yayınlayacağınız ilan da ücretlidir. Aynı anda pek çok ilan yayınlayabilmek için almanız gereken Mağaza da ücretli hizmetlerimiz arasındadır.

Aramalar:

Ücretsiz Hızlı İlan ver, Üye olmadan ilan ver, sınırsız ilan ver, ücretsiz ilan vermek istiyorum, ücretsiz emlak ilan ver, ücretsiz ilan ver sahibinden, ilan ver araba, ücretsiz iş ilan ver, hayvan ilan ver, milliyet ilan ver, seri ilan vermek istiyorum

Haberler
ilan ver
Tüm ilan kategorilerinde ilan vermek ücretsiz. Nasıl İlan Verebilirim? sahibindendi.com’da ilan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra ücretsiz ilan ver linkine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ilanınıza en uygun üst ve alt kategorileri belirledikten sonra iki seçenek çıkacak. ‘Detaylı İlan Devam et’ ve 'Hızlı İlan Devam Et' seçeneklerinden birini takip ederek ilan verebileceğiniz alana gelirsiniz. Bu bölümlerde; • İlanınıza ait başlık ve açıklamaları yazma, • Fiyat ve ürün detaylarını belirleme, • Eğer varsa ürüne ait fotoğraf ve ...
Devamı...

ücretsiz emlak ilan ver
ÜCRETSİZ EMLAK, EV, DAİRE, İŞYERİ, DÜKKAN İLANI VER.  Tüm emlak, Konut, İşyeri, Arsa, Devremülk ilan kategorilerinde ilan vermek ücretsiz. Nasıl İlan Verebilirim? sahibindendi.com’da ilan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra ücretsiz ilan ver linkine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ilanınıza Emlak kategorisini seçtikten sonra çıkan alt kategorileri belirledikten sonra iki seçenek çıkacak. ‘Detaylı İlan Devam et’ ve 'Hızlı İlan Devam Et' seçeneklerinden birini takip ederek ilan verebileceğiniz alana gelirsiniz. Bu bölümlerde; ...
Devamı...

Ücretsiz İlan Verme Kuralları
ÜCRETSİZ İLAN VERME KURALLARI 1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ilan hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.  2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ilana ait olmalıdır.  3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde  doğru bilgiler yer almalıdır.  4. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı web sitelerinin link ya da isimleri yer alabilir.  5. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. ...
Devamı...

Sahibinden İlan Verirken YASAKLI ÜRÜNLER LİSTESİ
YASAKLI ÜRÜNLER LİSTESİ Sahibinden İlan Verirken www.sahibindendi.com'da ilanı verilemeyecek olan YASAKLI ÜRÜNLER LİSTESİ: İlaç Testlerini Geçmeye Yönelik Yardımlar: Doping ilaçlarının, kokain ve benzeri uyuşturucu ürünlerin izlerini silme amaçlı ilaç temizleme karışımları ve idrar testi katkı maddeleri.  Taklit Tasarım Ürünleri: Tasarımcı ürünlerinin kopyaları veya imitasyonları olan ürünler.  Sahte Belgeler: Sahte kimlikler, pasaportlar, diplomalar ve asalet ünvanları. Web Ortamında Saldırma ve Program Kırma Yazılımları: Web ortamında sal...
Devamı...

Ücretsiz Hızlı İlan Nasıl Verilir
İlan Ver Satmayı istediğiniz bir ürün mü var? sahibindendi.com'da hemen hızlıca sınırsız ilan verebilirsiniz. İlan kayıt işlemini ve aşamalarını bu bölümden inceleyebilirsiniz. Ayrıca, ilanınıza avantaj sağlayan'ilan Hizmetleri'ile ilgili bilgilere de yine bu bölümden ulaşabilirsiniz.  sahibindendi.com'da ilan kayıt işlemleri kolay ve hızlıdır. Doğru ve net bilgiler içeren her ilan aynı hızla sonuca ulaşacaktır. İlan kayıt işlemi İlan kayıt, güncelleme ve ilanı silme ile ilgili yardım ve ayrıntıları bu bölümde inceleyebilirsiniz. İlanı hazırlama İlan vermek için, üye girişi ...
Devamı...

Ücretsiz ilan verme sayıları ve siteleri
Sahibindendi.com'da ilan verip hemen satış yapabilmek için ücretsiz üye olup limitler dahilinde ücretsiz ilan verebilirsiniz. * Bütün Kategorilerde, 100 ilanı ücretsiz yayına alabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz ücretsiz ilan haklarınızı ve yayına aldığınız ilanlarınızın detaylarına Bana Özel - İlanlarım - Aktif İlanlarım'dan ulaşabilirsiniz. Üyeliğinize tanınan 100 adet ücretsiz ilan haklarınızı doldurduktan sonra ilan girişine devam etmek isterseniz ister ücretli ilan yayınlayabilirsiniz isterseniz bir mağaza açabilirsiniz. Ücretli ilan yayınlamayı seçtiğiniz koşulda, ilanınız Kalın yazı...
Devamı...

Sahibinden ilan Nasıl verilir
Sahibindendi.com'da İlan Nasıl Verilir. Ücretsiz ilan vermek için öncelikle üye olmanız gerekli. Ücretsiz Üye olmak için TIKLAYIN Üye olurken dikkat edilecek noktalar. Kullanıcı Adınızda Türkçe karakter ve boşluk kullanılamaz, belirleyeceğiniz kullanıcı adı bir daha değiştirilemez. Geçerli bir email adresi girmelisiniz. Emaile gelen linki onaylamanız istenecektir. Şifreniz Minimum 6 karakterden oluşmalı, harf ve rakam içermelidir. AB123456 gibi Ardından gerekli bilgileri yazdıktan sonra Üye olmak istiyorum butonuna tıklayarak üye olun. Ardından email adresinize gelen linke tıklayarak ...
Devamı...

Sahibinden ilan Vermek Ucretsiz mi
Sahibindendi.com ilan sitemizde ilan vermek tamamen ücretsizdir. Günlük, aylık ve yıllık limitiniz yıoktur. Yani sınırsız, ücretsiz ilan verebilirsiniz. Ücretsiz ilan vermek için öncelikle üye olmanız gerekli. Ücretsiz Üye olmak için TIKLAYIN Üye olurken dikkat edilecek noktalar. Kullanıcı Adınızda Türkçe karakter ve boşluk kullanılamaz, belirleyeceğiniz kullanıcı adı bir daha değiştirilemez. Geçerli bir email adresi girmelisiniz. Emaile gelen linki onaylamanız istenecektir. Şifreniz Minimum 6 karakterden oluşmalı, harf ve rakam içermelidir. AB123456 gibi Ardından gerekli bilgil...
Devamı...

20 Yıl Vadeli Düşük Faizli Emlak Konut Kampanyasına Dahil Projeler
240 ay (20 yıl) vade ile konut sahibi olma fırsatı resmen hayata geçiyor. Konut alımını kolaylaştırmak adına çeşitli imkanları sağlamaya çalışan GYODER ve KONUTDER, 1 Şubat Çarşamba günü itibariyle 20 yıl vadeli konut sahibi olma sistemini hayata geçirecek. KAMPANYAYA DAHİL OLAN PROJELER Emlak Konut GYO tarafından yarın başlayacak ve 31 Mart'ta sona erecek Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti kampanyasının geçerli olacağı projeler şu şekilde:  Adım İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Emlak Konut Başakşehir Evleri, Başkent Emlak Konutları, Batışehir, Büyükyalı İstanbul, Eb...
Devamı...

Sahibinden Eski İlanlarınız
SAHIBINDEN ESKI İLANLARINIZ 23 Ocak 2017 SAHIBINDEN ESKI İLANLARINIZ 13 Ocak 2017 Merhaba değerli Sahibindendi.com kullanıcıları ve üyeleri, Sahibindendi.com ücretsiz sınırsız ilan verme sitemizi güncelledik. Yeni ilan sitemizi beğeniceğinizi umuyoruz. Artık ilan vermek çok daha kolay ve daha zahmetsiz. İlanlarınızı haritada eklemek, İlanlarınıza fotoğraf eklemek çok daha kolay. Üstelik sitemiz artık mobil uyumlu. Eski ialnlarınız ve üylikleriniz kısa bir zamanda sahibindendi.com ilan sitemize eklenecek. Bu sürede verdiğ...
Devamı...

Sahibinden ilan ver
Sahibindendi.com'da İlan Nasıl Verilir. Ücretsiz ilan vermek için öncelikle üye olmanız gerekli. Ücretsiz Üye olmak için TIKLAYIN Üye olurken dikkat edilecek noktalar. Kullanıcı Adınızda Türkçe karakter ve boşluk kullanılamaz, belirleyeceğiniz kullanıcı adı bir daha değiştirilemez. Geçerli bir email adresi girmelisiniz. Emaile gelen linki onaylamanız istenecektir. Şifreniz Minimum 6 karakterden oluşmalı, harf ve rakam içermelidir. AB123456 gibi Ardından gerekli bilgileri yazdıktan sonra Üye olmak istiyorum butonuna tıklayarak üye olun. Ardından email adresinize gelen linke tıklayarak ...
Devamı...

Sahibinden Eski İlanlarınız
SAHIBINDEN ESKI İLANLARINIZ 13 Ocak 2017 Merhaba değerli Sahibindendi.com kullanıcıları ve üyeleri, Sahibindendi.com ücretsiz sınırsız ilan verme sitemizi güncelledik. Yeni ilan sitemizi beğeniceğinizi umuyoruz. Artık ilan vermek çok daha kolay ve daha zahmetsiz. İlanlarınızı haritada eklemek, İlanlarınıza fotoğraf eklemek çok daha kolay. Üstelik sitemiz artık mobil uyumlu. Eski ialnlarınız ve üylikleriniz kısa bir zamanda sahibindendi.com ilan sitemize eklenecek. Bu sürede verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz. İlanlarınıza ve üyeliğinize eskisi gibi devam etmek is...
Devamı...

Sahibinden Eski İlanlarınız
SAHIBINDEN ESKI İLANLARINIZ 13 Ocak 2017 Merhaba değerli Sahibindendi.com kullanıcıları ve üyeleri, Sahibindendi.com ücretsiz sınırsız ilan verme sitemizi güncelledik. Yeni ilan sitemizi beğeniceğinizi umuyoruz. Artık ilan vermek çok daha kolay ve daha zahmetsiz. İlanlarınızı haritada eklemek, İlanlarınıza fotoğraf eklemek çok daha kolay. Üstelik sitemiz artık mobil uyumlu. Eski ialnlarınız ve üylikleriniz kısa bir zamanda sahibindendi.com ilan sitemize eklenecek. Bu sürede verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz. İlanlarınıza ve üyeliğinize eskisi gibi devam etmek is...
Devamı...

1
Mobil Görünüm | Masaüstü Görünüm